NSVMUN2237T1G
Shenzhen Tengshengda ELECTRIC CO., LTD.
Contact Now
NSVMUN2237T1G
Current - Collector (Ic) (Max) : 100 mA
Product Status : Active
Transistor Type : NPN - Pre-Biased
Mounting Type : Surface Mount
Package : Tape & Reel (TR)
Series : -
Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic : 250mV @ 5mA, 10mA
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) : 50 V
Supplier Device Package : SC-59
Resistor - Base (R1) : 47 kOhms
Mfr : onsemi
Resistor - Emitter Base (R2) : 22 kOhms
Current - Collector Cutoff (Max) : 500nA
Power - Max : 230 mW
Package / Case : TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce : 80 @ 5mA, 10V
Base Product Number : NSVMUN2237
Description : TRANS PREBIAS NPN 0.23W SC59
Stock : In Stock
Shipping Method : LCL, AIR, FCL, Express
Payment Terms : L/C, D/A, D/P, T/T, Western Union, MoneyGram
Contact Now
Pre-Biased Bipolar Transistor (BJT) NPN - Pre-Biased 50 V 100 mA 230 mW Surface Mount SC-59